Pod hasłem „Idźcie i głoście” w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. To okazja do modlitwy i pomocy potrzebującym.

 – Chrystusowe wezwanie do miłosierdzia jest nadal aktualne – napisali biskupi w liście pasterskim, który był odczytywany w kościołach w Polsce w Niedzielę Miłosierdzia.  Czytamy w nim  m.in. o dziełach miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Polska. – Posługa Caritas nie jest jednak zwykłą działalnością charytatywną. To przede wszystkim kształtowanie postawy wrażliwości na los drugiego człowieka i odpowiedź na konkretne problemy dzisiejszego świata – czytamy w liście pasterskim Episkopatu.

Celem zainicjowanego w 1937 r. przez Caritas Polska Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. „Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia” – czytamy na stronie internetowej Caritas.

Od 2013 r. Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Wcześniej obchodzony był w pierwszym tygodniu października. W przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia włączają się w sposób szczególny parafialne oddziały Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz placówki prowadzone przez Caritas diecezjalne.

Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia zakończy się 29 kwietnia pielgrzymką pracowników i wolontariuszy Caritas Polska do Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Caritas Polska/ BPKEP

Zobacz też:
>>List pasterski na Niedzielę Miłosierdzia
>>Franciszek dziękuje Caritas Polska za akcję na rzecz rodzin z Syrii

tydz_milos-2017-768x1097

BRAK KOMENTARZY