(Polski) 6 I – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

0
2001

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to dzień szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie. Ofiary zbierane w polskich kościołach tego dnia przeznaczone są na Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i pomoc misjonarzom.

W roku duszpasterskim 2017/2018 Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom obchodzony będzie pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”. „Duch Święty – jak często o tym świadczą misjonarki i misjonarze – jest głównym podmiotem misji. „To On prowadzi Kościół na drogach misji” (KKK nr 852). Jest Bogiem żywym, otwierającym ludzkie serca na Ewangelię i czyniącym misjonarzy skutecznymi jej głosicielami i świadkami” – napisał w specjalnym komunikacie z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji bp Jerzy Mazur. Biskup zachęca wszystkich do modlitwy w intencji misjonarzy oraz wsparcia materialnego. Osoby starsze i chore zaprasza do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji, a dzieci do włączenia się w akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którego święto obchodzimy właśnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia.

>>Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Tradycyjnie już w Dniu Modlitwy i Pomocy Misjom, poprzez ofiary na tacę, wspieramy ogólnopolski fundusz misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy do pracy w krajach misyjnych. Kandydaci do pracy na misjach, księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie podczas dziewięciu miesięcy, mogą utwierdzić się w przekonaniu, że ich chęć niesienia Dobrej Nowiny i służenia ludziom w różnych zakątkach świata jest rzeczywiście ich powołaniem. Jest to też czas nauki misjologii, historii krajów misyjnych i języków obcych oraz podstaw medycyny tropikalnej, aby potrafili radzić sobie w nowych warunkach.

Nad przygotowaniem misjonarzy i ich pracą czuwa Komisja Episkopatu Polski ds. Misji m.in. poprzez swoje agendy: Centrum Formacji Misyjnej, Dzieło Pomocy “Ad Gentes” i MIVA Polska.

www.misje.pl/ BPKEP

NO COMMENTS