Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

O swoim zawierzeniu Maryi oraz o tym, skąd czerpie inspirację do refleksji, które wygłasza podczas Apelu Jasnogórskiego – mówił dla biura prasowego KEP abp Wacław Depo, przewodniczący nowo powołanej Komisji Maryjnej. Biskupi zdecydowali o jej powstaniu podczas 375. zebrania plenarnego KEP.

– Ciągle na nowo staję wobec oblicza Matki Bożej na Jasnej Górze. Ks. Jan Twardowski mówił: „Ty jesteś żywa za tym obrazem”. Ja też staram się przebijać przez ten obraz, aby spotykać Ją – mówił o swoich relacjach z Maryją Metropolita Częstochowski.

Podkreślił, że Maryja była obecna i odgrywała ważną rolę już w okresie jego dzieciństwa. – Pamiętam, że nad naszym dziecięcym łóżkiem był duży obraz Niepokalanego Serca Matki Bożej. Ta maryjność wypływa spod serca Matki – wspominał abp Depo.

Przyznał także, że zawierzenia Maryi, która przedkłada nasze prośby swojemu Synowi uczy się nieustannie od św. Jana Pawła II. – Często wołam do Matki Bożej za św. Janem Pawłem II: „Maryjo, powiedz Chrystusowi o nas!”. Papież mówił: moje sprawy, kiedy ja Jej przekładam, stają się Jej sprawami i ona dopiero idzie do Syna i prosi z całą siłą – powiedział.

Pasterz archidiecezji częstochowskiej każdego dnia przed błogosławieństwem apelowym kieruje do zgromadzonych w Kaplicy Jasnogórskiej kilka słów refleksji na temat aktualnych wydarzeń w Kościele i w Ojczyźnie. Abp Depo wskazał jednocześnie na Ducha Świętego, jako tego, który prowadzi każde tchnienie serca i umysłu.

BPKEP

SHARE