Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Od 6 do 9 lipca przy kościele Mariackim w Krakowie w godz. 10.00 – 18.00 dyżurować będą pracownicy i wolontariusze Caritas Krakowskiej i Caritas Polska, udzielając informacji o sytuacji mieszkańców Aleppo i kwestując na pomoc dla nich.

Akcja zorganizowana została z inicjatywy Ministerstwa Kultury – organizatora trwającej w Krakowie sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest częścią prowadzonej przez Caritas Polska zbiórki na pomoc dla cierpiących w wyniku wojny mieszkańców Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie nauki dla dzieci z Aleppo, w którym roczne stypendium edukacyjne kosztuje ok 100 USD.

Pod namiotem Caritas można nie tylko przekazać darowiznę, ale również dowiedzieć się więcej o potrzebach mieszkańców Aleppo. Można też wysłać charytatywny SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) o treści „SYRIA”. Akcja nie byłaby możliwa dzięki sparciu Caritas Krakowskiej. Darczyńcom i wolontariuszom Caritas serdecznie dziękujemy.

Kwesta jest również prowadzona w Centrum Konferencyjnym ICE, gdzie w dniach w dniach 2-12 lipca odbywają się obrady 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na niedzielny wieczór zaplanowano także koncert „Solidarni z Aleppo”, organizowany przez TVP i transmitowany na antenie TVP1 o godz. 21.00 na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie. Wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Milo Kurtis, Ray Wilson. Podczas koncertu także będzie można pomóc mieszkańcom Aleppo, zarówno na miejscu, jak i wysyłając SMS.

Polacy bardzo chętnie pomagają rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pokazuje to akcja Caritas „Rodzina Rodzinie”, w która włączyły się osoby prywatne, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Dotąd udało się objąć pomocą 4134 rodziny. Na wsparcie złożyły się wpłaty od ponad 12 tysięcy osób i instytucji. Ponad tysiąc z nich pochodzi z Małopolski.

Caritas Polska

SHARE