(Polski) Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI

0
88

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wspomnienie św. Klary, patronki telewizji 11 sierpnia, rozpoczął się w Starym Sączu Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI. Na festiwal nadesłano 33 filmy z Ukrainy, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, USA, Meksyku i 4 produkcje z Polski.

W trakcie pokazów festiwalowych zarówno animacje jak i filmy fabularne będzie oceniało sześcioosobowe jury w składzie:

Ks. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury (Watykan)

Dominika Figurska – aktorka i mama pięciorga dzieci

Andrzej Jasiewicz – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Przewodniczący Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży

Eugeniusz Gordziejuk – Studio Miniatur Filmowych w Warszawie

prof. Janusz Kawecki – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Bartek Kik – Platige Image, reżyser filmu Fatima

Obok profesjonalnego jury filmy oceniać będzie jury dziecięce, złożone z dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 15 lat, które również przyzna swoją nagrodę.

Specjalną wyróżnienie oraz promocję na łamach swoich czasopism przyznają również redakcje katolickich czasopism dla dzieci.

Pokazy festiwalowe poprzedzi prezentacja największej religijnej produkcji filmowej dla dzieci w Europie – Animacji o FATIMIE realizowanej przez PLATIGE. Prezentacji dokona reżyser filmu Bartek Kik.

W czasie gali otwarcia festiwalu odbędzie się również panel dyskusyjny prowadzony przez ks. Marka Lisa reprezentującego SIGNIS EUROPE i SIGNIS POLAND, zasiadającego w jury festiwalu w Cannes. Jurorzy festiwalu MUNDI będą dyskutować nad tym czy w Polsce potrzebne są religijne filmy dla dzieci.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty animacji filmowej prowadzone w Parku Technologicznym MMC Brainville w Nowym Sącza przez pracowników Brainville oraz Jana Barcickiego ze Szkoły Animacji Dremagine z Warszawy oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę malarza Wacława Jagielskiego.

Na zakończenie festiwalu planowane są plenerowe projekcje filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Saczu w niedzielę 13.08 o godz. 19.00 będzie film FATIMA, a w poniedziałek 14.08 o tej samej porze św. Kinga z serii AUREOLA i Reksio – prezentowany przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa

Organizatorem Festiwalu jest PROMYCZEK – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej, a partnerami są: Urząd Miast i Gminy w Starym Sączu, MMC Breinwille, Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, Szkoła Animacji DREMAGINE z Warszawy, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA i Klasztor Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.

Więcej informacji na www.festiwalmundi.eu oraz u dyrektora festiwalu ks. Andrzej Mulka a.mulka@promyczek.pl

Promyczek/BPKEP

NO COMMENTS