(Polski) Polak – nuncjuszem w Panamie

0
628

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Abp Mirosław Adamczyk 12 sierpnia został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka nuncjuszem apostolskim w Panamie. Dotychczas pełnił posługę nuncjusza apostolskiego w Liberii, Gambii i Sierra Leone.

Abp Mirosław Adamczyk jest kapłanem archidiecezji gdańskiej. Urodził się 16 lipca 1962 roku w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1987 roku z rąk abp. Tadeusza Gocłowskiego. Po studiach na Papieskiej Akademii Kościelnej, w 1993 roku, rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Pełnił posługę m.in. na Madagaskarze i w Indiach. Następnie wrócił do Watykanu. W 2013 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Liberii, potem w Gambii oraz w Sierra Leone.

Sakrę biskupią abp Adamczyk przyjął 27 kwietnia 2013 roku w katedrze oliwskiej w Gdańsku z rąk kard. Kazimierza Nycza. Współkonsekratorami byli metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź i abp Savio Hon Tai-Fai, sekretarz Kongregacji Ewangelizacji Narodów.

www.diecezja.gda.pl/KAI/ BPKEP

Zdjęcie ilustracyjne: www.diecezja.gda.pl

NO COMMENTS