Wybory do Gremiów Episkopatu Polski

Przewodniczący Komisji, Rad, Zespołów:

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – bp Adam Bałabuch (wybór na 2. kadencję)

Komisji ds. Duchowieństwa – Abp Wojciech Polak (wybór na 1. kadencję)

Rady Prawnej – bp Ryszard Kasyna (wybór na 1. kadencję)

Rady ds. Społecznych – abp Józef Kupny (wybór na 2. kadencję)

Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego– bp Michał Janocha (wybór na 1. kadencję)

Rady ds. Dialogu Religijnego  – bp Rafał Markowski (wybór na 1. kadencję)

Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem – bp Rafał Markowski (wybór na 1. kadencję)

Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi – bp Henryk Ciereszko (wybór na 1. kadencję)

Rady ds. Ekumenizmu – bp Krzysztof Nitkiewicz (wybór na 2. kadencję)

Bilateralnego Zespołu katolicko-prawosławnego – bp Marian Rojek (wybór na 2. kadencję)

Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec – bp Jan Kopiec (wybór na 1. kadencję)

 

Członkowie Komisji, Rad, Zespołów:

Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy – bp Henryk Ciereszko (w miejsce bp. Antoniego Pacyfika Dydycza)

Rady ds. Apostolstwa Świeckich – pani Urszula Furtak, ks. Sławomir Augustynowicz,

ks. Zbigniew Kucharski

 

Delegaci KEP:

Ds. Duszpasterstwa Kobiet – bp Wiesław Szlachetka (wybór na 1. kadencję)

Ds. Duszpasterstwa Rolników – bp Edward Białogłowski (wybór na 2. kadencję)

Ds. Duszpasterstwa Sportowców – bp Marian Florczyk (wybór na 4. kadencję)

 

Duszpasterze Krajowi:

Ochotniczych Hufców Pracy – ks. Jarosław Sroka (wybór na 3. kadencję)

Apostolstwa Chorych – ks. Wojciech Bartoszek (wybór na 2. kadencję)

 

Referent ds. Biskupów Emerytów:

Abp Józef Michalik

 

Pozostałe wyniki głosowań

 

Przewodniczący Rady Szkół Katolickich – ks. Zenon Latawiec (wybór na 2. kadencję)

Asystent Kościelny Stowarzyszenia Katolickiego Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” – o. Marek Grzelczak OP

Nowa Redakcja Naukowa Biblii Tysiąclecia (wydanie VI):

ks. Henryk Witczyk (redaktor naczelny)

ks. Waldemar Chrostowski (ST)

ks. Arnold Zawadzki (ST)

ks. Andrzej Gieniusz CR (NT)

ks. Marcin Kowalski (NT)

Członkowie Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji:

pan Antoni Tompolski

ks. Alojzij Oberstar

pan Piotr Sowa

s. Radosława Podgórska FSK

Członek Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”:

Abp Wojciech Polak (powołany w miejsce śp. abp. Tadeusza Gocłowskiego)

Kandydat KEP na Redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP SA – ks. Maciej Makuła SDB

SHARE