Gietrzwałd: uroczystości rocznicy objawień i koronacji obrazu Matki Bożej

10-09-2017
29

W Gietrzwałdzie odbyły się główne uroczystości 140. rocznicy objawień Matki Bożej i 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jubileuszowe obchody trwały w tym miejscu od 27 czerwca. W tym czasie odbyły się m.in rekolekcje i zjazdy abstynenckie, ponieważ jedną z próśb Matki Bożej była troska o trzeźwość narodu. 


Mszy św. na błoniach w Gietrzwałdzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w homilii wskazał, że tym, czego najbardziej nam dziś potrzeba jest siła, która bez gwałtu i przemocy wszystko uspokaja, jednoczy i raduje. 

„Takiej właśnie siły bardzo dziś potrzeba, potrzeba tej siły w naszym życiu rodzinnym, osobistym, społecznym, siły prawdziwie nas jednoczącej a przy tym pełnej pokoju. Ona jest tutaj, w Gietrzwałdzie. Jest tutaj od wieków i przez wieki. Jest tutaj dla wszystkich i dla każdego. Tutaj jest siła tego, co Polskę stanowi, i w Tobie i we mnie, i w nas wszystkich razem” – mówił Prymas Polski. 

Pozdrowienia dla uczestników uroczystości przekazał papież Franciszek, który zachęcił do odczytywania na nowo orędzia Matki Bożej, które jako jedyne w Polsce zostało oficjalnie potwierdzone przez Stolicę Apostolską. 

R. Łączny, KAI/ rv

Powered by WPeMatico