Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Salvatore Pennacchio za wspólne uczczenie 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. „Pontyfikat Papieża Franciszka, tak bogaty w symboliczne gesty i wydarzenia, a zarazem tak jednoznaczny i konkretny w ukazywaniu Bożej dobroci i miłości, stanowi inspirację dla katolików na całym świecie do dzielenia się radością Ewangelii, zwłaszcza z tymi, którzy błądząc po manowcach życia” – napisał Przewodniczący Episkopatu Polski.

Publikujemy tekst listu:

Warszawa, dnia 16 marca 2018 roku

Eminencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Nuncjuszu,

w imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie polskich biskupów na uroczystości z okazji 5. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka.

Dziękuję tak za możliwość wspólnej modlitwy w Świątyni Opatrzności Bożej, jak i za miłe przyjęcie po Eucharystii, w gronie znamienitych gości.

Pontyfikat Papieża Franciszka, tak bogaty w symboliczne gesty i wydarzenia, a zarazem tak jednoznaczny i konkretny w ukazywaniu Bożej dobroci i miłości, stanowi inspirację dla katolików na całym świecie do dzielenia się radością Ewangelii, zwłaszcza z tymi, którzy błądząc po manowcach życia, potrzebują modlitwy, bliskości, wsparcia, wyrażających się w świadectwie chrześcijańskiego życia.

Dziękując Waszej Ekscelencji za sympatię i dobre słowo, kierowane do mnie osobiście i całej konferencji biskupów polskich, zapewniam o mojej modlitwie i wdzięczności.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_____________________________________
Jego Ekscelencja
Ks. Abp Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne: BP KEP

BRAK KOMENTARZY