W dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą trwa Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus” organizowana przez Wspólnotę św. Tymoteusza. Patronem tegorocznego Przystanku Jezus jest św. Brat Albert Chmielowski.

W piątkowe przedpołudnie 4 sierpnia odbyło się krótkie spotkanie dla ewangelizatorów  z biskupem Grzegorzem Rysiem, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Na podstawie Mt 13, 36-43 biskup przypomniał im, że idą głosić, bo są posłani przez Niego. To Jezus jest Siewcą. Ewangelizator musi zatem chodzić do kaplicy, by mieć ciągłą świadomość posłania przez Niego i z tych intymnych spotkań czerpać moc i siłę. To z tych rozmów twarzą w twarz z Jezusem  rodzi się z doświadczenia bycia posłanymi, bycia sianymi.

Bp Ryś mówił, że ewangelizatorzy to „Słowo Boga, które jest wcielone”. Jak powiedział: „Wy jesteście ziarnem. Nie liczy się tylko to, co macie do powiedzenia, liczy się ogromnie to kim jesteście. Jak Jezus posyłał uczniów na misję to przekazywał im jednozdaniowe orędzie: „Idźcie i głoście królestwo niebieskie”. (…) A potem w długiej mowie pokazywał im kim ten uczeń ma być. (…)  Pokażcie, że jesteście dziećmi królestwa, że jesteście tym, co przepowiadacie. Świadectwo jest początkiem ewangelizacji.

Biskup apelował do ewangelizatorów, by nie skupiali się tyko na wycinaniu chwastów życia codziennego, ponieważ nie jest to ich zadaniem: „Sami nie osądzajcie co jest pszenicą a co chwastem (…) Jesteście ziarnem posianym, Synami, Dziećmi Królestwa i nie zajmujcie się wyszukiwaniem chwastów”. „Bądźcie niepowstrzymani w swoich apetytach ewangelizacji, nie tylko raz do roku na Woodstocku!” – apelował biskup.

***

18. Przystanek Jezus rozpoczął się w niedzielę 30 lipca wieczorem z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego oraz bp. Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego, który w tym roku poprowadził rekolekcje dla ewangelizatorów.

W tym roku Ewangelizatorzy mieszkają tuż przy polu Woodstocku. W wielkim namiocie (zobacz www.wielkinamiot.pl) mieszczącym aż 5 000 osób odbywają się spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy jeszcze bardziej do dyspozycji osób, które będą szukały u nas przeżyć duchowych, odpoczynku, modlitwy, rozmowy z ewangelizatorami, dobrej muzyki i filmu – podkreślają organizatorzy. Zapraszają też wszystkich do duchowego wsparcia inicjatywy i ewangelizatorów.

>>Czytaj więcej

www.przystanekjezus.pl/BPKEP