Tegoroczne jesienne zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych odbędzie się w dniach 10-11 września w domu rekolekcyjnym „Dobre Miejsce” w Warszawie. W zebraniu wezmą udział dyrektorzy diecezjalnych PDM, promotorzy i referenci misyjni w zgromadzeniach, animatorzy świeccy i osoby zaangażowane w szeroko pojętą działalność misyjną.

Spotkanie rozpocznie się spektakl „Serce bez granic. Rzecz o kardynale Adamie Kozłowieckim” w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W programie m.in. wyjazd do sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, Msza św., której przewodniczyć będzie metropolita warszawski, spotkanie z dyrektorami agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Podczas zebrania omówione zostaną dotychczasowe działania i plany PDM oraz Wydawnictwa Missio-Polonia. Przedstawimy również najlepsze praktyki w animacji misyjnej, które zaprezentują przedstawiciele środowisk misyjnych. Ponadto, odbędzie się wykład na temat prawa autorskiego w użyciu fotografii w świetle obecnego ustawodawstwa.

Drugiego dnia spotkania, po porannej Mszy św. z udziałem abp. Antonia Guida Filipazziego, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, przewidziane są wykłady misyjne oraz spotkania w grupach, w czasie których będziemy dyskutować nad praktycznymi postulatami dla PDM, planem na spotkanie jesienne 2025 roku oraz hasłem Niedzieli Misyjnej 2024.

Organizatorzy zapraszają do udziału w dorocznym wydarzeniu, które ma na celu poszerzenie i wzmocnienie współpracy misyjnej oraz refleksję nad naszą posługą dla Kościoła.

Zapisy trwają do 31 sierpnia.
Koszt udziału w spotkaniu to 260 zł (wyżywienie, nocleg, aula konferencyjna, materiały).

Szczegółowe informacje dostępne u p. Weroniki Brendel:
Weronika Brendel
tel. 22 536 90 20, 605 080 840
e-mail: pdm@missio.org.pl

Więcej informacji: missio.org.pl

PDM / BP KEP
fot. PDM