Już po raz dziesiąty rusza ogólnopolska akcja duszpasterska Noc Konfesjonałów. Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem trwają zapisy parafii, które wezmą w niej udział. Wszyscy chętni księża mogą zgłaszać swoje parafie, podając: nazwę parafii, datę i godziny spowiedzi, imię i nazwisko oraz numer telefonu kapłana koordynującego akcję. Dane można przekazać na kilka sposobów:

  • poprzez formularz zapisowy pod adresem: nockonfesjonalow.pl/dodaj/;
  • pocztą elektroniczną: kontakt@nockonfesjonalow.pl;
  • wysyłając sfotografowany formularz wiadomością mms pod numer: 507 025 845;
  • dzwoniąc pod numer telefonu: 507 025 845.

Pierwsza akcja Noc Konfesjonałów odbyła się 2 kwietnia 2010 roku, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Inicjatywa dedykowana jest szczególnie osobom, które pracują do późna. Dzięki niej mają możliwość wyspowiadania się w niestandardowych godzinach nocnych.

Noc Konfesjonałów opiera się na dwóch filarach. Pierwszym jest poszukiwanie w przestrzeni publicznej (w tym w Internecie) sposobu dotarcia do osób zabieganych, żyjących na co dzień poza wspólnotą Kościoła i przypomnienie im o duchowym wymiarze Świąt. Drugi, to trud setek księży, którzy pomimo intensywnego okresu Triduum Sacrum zgłaszają gotowość do podjęcia akcji w swojej parafii poprzez nocną posługę w konfesjonale.

Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji!

Ks. Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów
tel: 507 025 845, kontakt@nockonfesjonalow.pl

 

BRAK KOMENTARZY