12-13 września: Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

0
465

W tym roku obchodzimy 143. rocznicę objawień NMP w Gietrzwałdzie i 54. archidiecezjalne dożynki. Uroczystości rozpoczną się w sobotę 12 września o godz. 18.00 Mszą św. połączoną z Nieszporami ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Główna Eucharystia – pod przewodnictwem bp. seniora Tadeusza Pikusa – na gietrzwałdzkich błoniach odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 11.00.

– Maryja podczas objawień wzywała do nawrócenia, pokuty i do modlitwy różańcowej. To orędzie jest nieustannie aktualne w każdym wymiarze. Celem naszych działań duszpasterskich jest nie tylko przywoływanie orędzia Matki Bożej, ale przede wszystkim ukazywanie jego aktualności. Ówczesne problemy człowieka i dzisiejsze są bardzo do siebie podobne. Nadal potrzebujemy nawrócenia, modlitwy i nawrócenia. Dobrze, że mamy takie uroczystości, jak odpust w Gietrzwałdzie – mówił ks. Michał Tunkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego warmińskiej kurii.

– Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą maseczek i płynów dezynfekcji rąk oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. W tym roku przeorganizowaliśmy błonia gietrzwałdzkie. Sektory dla pielgrzymów zostały dodatkowo podzielone na mniejsze podsektory, by graniczne linie były widoczne dla uczestników, by każdy w gronie rodzinnym czy pielgrzymkowym mógł czuć się bezpiecznie – informowała Sylwia Powierża, dyrektor biura rektora gietrzwałdzkiego sanktuarium.

Uroczystości niedzielne będą transmitowane przez TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz na stronie internetowej archidiecezji warmińskiej.

sanktuariummaryjne.pl

BRAK KOMENTARZY