Ingres biskupa świdnickiego Marka Mendyka do katedry świdnickiej odbędzie się w sobotę, 12 września o godz. 11.00. Uroczystości z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce i przedstawicieli Episkopatu będą transmitowane na stronie internetowej diecezji.

Bp Marek Mendyk został mianowany nowym biskupem świdnickim 31 marca 2020 roku przez Papieża Franciszka. Kanoniczne objęcie diecezji i posługi biskupa świdnickiego miało miejsce w uroczystość św. Wojciecha – 23 kwietnia. Ze względu na sytuację związaną z pandemią odbyło się ono w wąskim gronie Kolegium Konsultorów w budynku świdnickiej Kurii, a ingres został przełożony i będzie miał miejsce 12 września o godz. 11.00.

Ingres biskupa świdnickiego Marka Mendyka ze względu na pandemię odbędzie się również w ograniczonej formie – tylko z udziałem zaproszonych gości. „Zachęcamy wszystkich diecezjan, którzy nie będą mogli przybyć do Katedry Świdnickiej w ten szczególny dzień do łączności duchowej i modlitewnej” – czytamy na stronie internetowej diecezji. Za jej pośrednictwem będzie można śledzić transmisję uroczystości.

Link do diecezjalnego profilu na Facebook’u: https://www.facebook.com/diecezja.swidnicka

Link do diecezjalnego kanału YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCe_pBvD8nuE0o7BV-nLHe4g/

diec. świdnicka/ BP KEP

Zobacz też: Informacja o nominacji i biogram