ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO

zaprasza na konferencją prasową

rozpoczynającą tegoroczną akcję

BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU

13 grudnia (czwartek), godz. 11.30

Centrum Medialne KAI

Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, I piętro

W konferencji wezmą udział:

Harcmistrzyni Anna Nowosad

Naczelniczka ZHP

Ksiądz harcmistrz Wojciech Jurkowski

Naczelny Kapelan ZHP

Ksiądz Marcin Iżycki

Dyrektor Caritas Polska

Spotkanie poprowadzi:

Harcmistrz Martyna Kownacka

Rzeczniczka prasowa ZHP

Już 14 grudnia do Zakopanego przyjedzie ponad 3400 harcerek i harcerzy z całej Polski, aby odebrać Światło z rąk słowackich skautów i ruszyć z wielką sztafetą Betlejemskiego Światła Pokoju.

Na konferencji prasowej opowiemy czym jest ta wielka sztafeta, jaką drogę pokonuje Światło zanim trafi do Polski, jakie przesłanie niesie za sobą tegoroczne hasło akcji oraz co łączy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Betlejemskie Światło Pokoju.

W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. Betlejemskie Światło Pokoju to nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło. Dzieląc się płomieniem zapalonej świecy z innymi, niczego nie tracimy. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem, bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec, łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie. Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” harcerze podejmują wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Więcej informacji o Betlejemskim Świetle Pokoju można znaleźć na stronie www.swiatlo.zhp.pl.

BRAK KOMENTARZY