14 maja na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Uczestnicy konferencji rozważać będą m.in. czy i jaki patriotyzm potrzebny jest Polsce w XXI wieku. Czy obecny dziś w przestrzeni publicznej patriotyzm jest nacjonalistyczny? Czy możliwy jest patriotyzm europejski?

Poprzez organizację cyklu debat o najważniejszych dla Polski i Polaków sprawach, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy udziale Rady do Spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W połowie marca na UKSW w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona rodzinie, w kwietniu w ramach cyklu „Polonia Restituta” na Politechnice Łódzkiej debatowano o pracy, przedsiębiorczości i społecznej gospodarce rynkowej. Po majowej konferencji katowickiej kolejna odbędzie się 18 czerwca na Politechnice Gdańskiej, a przedmiotem debaty będą: wolność, suwerenność, praworządność.

Więcej szczegółów i możliwość rejestracji na konferencję w Katowicach można uzyskać na stronie: www.polonia-restituta.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/poloniarestituta2018/

BP KEP