Uroczystości święceń biskupich ks. Piotra Wawrzynka odbędą się w sobotę 15 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10:00 w katedrze legnickiej.  

Głównym konsekratorem będzie abp Józef Kupny z Wrocławia, a towarzyszyć będą: biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Na uroczystość przyjadą biskupi z Polski, Czech i Niemiec. Bp nominat Piotr Wawrzynek jest czwartym biskupem pomocniczym w 31-letniej historii diecezji legnickiej.

Papieską decyzję o mianowaniu ks. Piotra Wawrzynka biskupem pomocniczym w diecezji legnickiej ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce 4 marca. Jak poinformował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski w liście do diecezjan, święcenia biskupie biskupa nominata będą miały miejsce w Oktawie Wielkanocy, w sobotę, 15 kwietnia.

Bp Siemieniewski, w liście odczytywanym w diecezji legnickiej podczas niedzielnych Mszy św. zaprosił na uroczystości oraz zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji biskupa nominata. „Bardzo proszę Was wszystkich: biskupi, prezbiterzy, diakoni, osoby konsekrowane, klerycy i wierni świeccy, a szczególnie proszę osoby doświadczone krzyżem cierpienia i samotności, włączcie się całym sercem, każdy na swój sposób, w wołanie do Boga o potrzebne łaski dla nowego biskupa pomocniczego” – napisał, zapraszając na uroczystości.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi Telewizja EWTN.

diecezja legnicka / BP KEP

Zob. też:
Zaproszenie Biskupa Legnickiego na święcenia biskupie ks. Piotra Wawrzynka
Ks. Piotr Wawrzynek – biskupem pomocniczym diecezji legnickiej (Komunikat Nuncjatury z 4 marca)

BRAK KOMENTARZY