W niedzielę, 16 czerwca, ulicami kilkunastu polskich miast, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”. Marsze, są odpowiedzią na współczesne zagrożenia dotyczące życia, rodziny i wartości chrześcijańskich w Polsce. Zostały one objęte przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdę SAC patronatem honorowym KEP.

Marsz dla Życia i Rodziny jest organizowany przez Centrum Życia i Rodziny we współpracy z Instytutem Ordo Iuris oraz niemal 40 różnymi wspólnotami i organizacjami społecznymi.

Centralny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!” odbędzie się w Warszawie. Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 11:30 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, w intencji ochrony życia, małżeństwa i rodziny. Po Mszy św. uczestnicy marszu wyruszą w kierunku Sejmu RP, a następnie udadzą się pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Marsz zakończy się odbędzie się na placu przy Belwederze.

Uczestnikom Marszu towarzyszyć będzie Dzwon „Głos Nienarodzonych”, mający na celu budzenie sumień polityków i tej części społeczeństwa, której do tej pory obojętny był los dzieci nienarodzonych. Każdy będzie miał możliwość uderzenia w dzwon i tym samym przypomnienia o niezbywalnym prawie do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia i Rodziny to nie tylko manifestacja, ale także okazja do wsparcia potrzebujących. W trakcie przemarszu będzie prowadzona kwesta na rzecz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Konstancina. Akcja „Słoiczek dla Chyliczek” to wsparcie dla kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi, które znalazły schronienie w placówce pod Warszawą.

W obliczu politycznych zagrożeń konieczne jest wspólne działanie i publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec niszczenia narodu poprzez zabijanie nienarodzonych dzieci, demoralizację młodzieży, dekonstrukcję oświaty, ataki na rodzinę i dechrystianizację Polski. Marsz dla Życia i Rodziny ma na celu zjednoczenie Polaków w obronie fundamentalnych wartości.

Wydarzenie ma również przywrócić wiarę, że działania jednostek mają wpływ na rzeczywistość. Zjednoczenie, o którym jest mowa w haśle Marszu, nie odnosi się tylko do organizacji wydarzenia, ale również zachęca do podjęcia aktywnych działań na rzecz poprawy relacji rodzinnych i społecznych. Polacy muszą połączyć się ponad podziałami politycznymi, aby zachować suwerenność państwową, rodzinną i osobistą oraz by obronić wartości chrześcijańskich w społeczeństwie.

„Chcemy pokazać, że nie jest to wydarzenie tylko jednej fundacji, ale wielu organizacji, ruchów, wspólnot, którym leży na sercu to, co dzieje się dziś w Polsce” – mówi Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny.

Materiały prasowe Centrum Życia i Rodziny / BP KEP
fot. Materiały prasowe organizatora