Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych do Lourdes w 25. rocznicę ustanowienia Dnia Chorego

0
1172

Z okazji obchodzonego w tym roku 25-lecia  ustanowienia przez Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje pielgrzymkę chorych do Lourdes. Pielgrzymka rozpocznie się 19 września i potrwa do 22 września.

– 200 osób z całej Polski udaje się na pielgrzymkę do Lourdes. Jako Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia chcielibyśmy taką inicjatywę duszpasterską na stałe wprowadzić do naszego kalendarza – podkreśla ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia.

– Chcieliśmy podziękować Panu Bogu za Jana Pawła II i za Światowy Dzień Chorego – wyjaśnia ks. Zawistowski. Jak zauważa, ostatnią podróż apostolską zagraniczną Jan Paweł II przeżył w 2004 roku właśnie do Lourdes.

W pielgrzymce biorą udział zarówno chorzy, wśród nich niepełnosprawni i chorzy onkologicznie,  jak i wolontariusze, pielęgniarki i lekarze. – Odpowiadamy na pragnienia ludzi, które były w ich sercach – mówi ks. Zawistowski. – To jest pielgrzymka, która ma wymiar terapeutyczny, uzdrawiający – dodaje. W programie zaplanowano codzienną Eucharystię, wędrówkę drogami św. Bernardety, a także czas na bycie ze sobą.

Podobne pielgrzymki chorych do Lourdes organizowane są również na poziomie diecezji. Ta jest pierwszą ogólnopolską, organizowaną przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

www.kdsz.pl/BPKEP

Zdjęcie ilustracyjne: www.kdsz.pl

BRAK KOMENTARZY