170 wystawców na XXV Targach Wydawców Katolickich

0
722

Jubileuszowe XXV Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się od 4 do 7 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, będą gościć 170 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują ponad 12 tysięcy publikacji.

Ubiegłoroczna edycja może poszczycić się frekwencją przekraczającą liczbę ponad 35 tys. odwiedzających. Motto tegorocznych targów „Duch, który umacnia miłość; w mocy Bożego ducha” nawiązuje do trwającego w Kościele roku duszpasterskiego.

Tegoroczne jubileuszowe targi wpisują się w Jubileusz 100-lecia powstania Konferencji Episkopatu Polski i Jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską, a także 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz w 40. rocznicę pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie.

Z okazji tej 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski przygotowano wydarzenia koncentrujące się na osobie i pontyfikacie Papieża z Polski. 4 kwietnia zostanie zaprezentowany I tom „Dzieł literackich i teatralnych” Karola Wojtyły. Publikacja przygotowana została przez: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut dialogu międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydawnictwo Znak. W prezentacji weźmie udział  metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, Przewodniczący Komitetu Naukowego Projektu Krytycznego Wydania Dzieł Literackich Karola Wojtyły.

5 kwietnia w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego odbędzie się dyskusja wokół do tej pory wydanych tomów „Pro Memoria – zapisków Prymasa Stefana Wyszyńskiego” oraz publikacji „Prymas Wyszyński w świetle nowych źródeł archiwalnych” zapraszają Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski.

Kulminacyjnym momentem targów będzie gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 350 tytułów. Gala odbędzie się w sobotę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

W niedzielę o godz. 13.00 w katedrze warszawsko-praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana odprawiona zostanie Msza święta, której przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

Podczas Targów zostanie zaprezentowany I tom „Dzieł literackich i teatralnych” Karola Wojtyły. Publikacja, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Znak z Krakowa, jest pierwszym tego typu opracowaniem krytycznym dzieł literackich przyszłego papieża. W sumie powstaną trzy tomy, w których znajdą się także teksty dotąd niepublikowane.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.swk.pl.

BP KEP / KAI / swk

BRAK KOMENTARZY