Uroczysta liturgia w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki, poświęcenie i udostępnienie relikwii w postaci jego sutanny, wspomnienia przyjaciół i świadków życia świętego kapłana oraz rodzinna gra miejska – to tylko niektóre punkty zbliżających się obchodów 35. rocznicy męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności.

Obchody rozpoczną się 18 października o godz. 19 Wieczorem Świadków – otwartym spotkaniem z pięcioma świadkami życia ks. Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia, od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości.

Z kolei 19 października, w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, odbędzie się uroczysta liturgia sprawowana w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w trakcie której nastąpi poświęcenie kaplicy z udostępnionymi relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego.

W niedzielę 20 października, w godzinach 10:00 – 16:00 odbędzie się rodzinna gra miejska „Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY