19 marca: święcenia biskupie bp. nominata Radosława Orchowicza

0
558

Biskup nominat Radosław Orchowicz przyjmie święcenia biskupie w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, 19 marca, o godzinie 11 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. Głównym konsekratorem będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

Sakra biskupia będzie transmitowana na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej, na www.archidiecezja.pl oraz archidiecezjalnym Facebooku.

Ks. dr Radosław Orchowicz został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej 26 stycznia 2022 roku. Dotychczas pełnił obowiązki proboszcza w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu. Wcześniej był diecezjalnym duszpasterzem młodzieży oraz pracował w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W latach 1994-1999 był wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie, a w latach 1999-2003 wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie. W latach 1998-2002 odbył studia specjalistyczne na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie teologii patrystycznej. Ma 52 lata. Kapłanem jest od 28 lat.

B. Kruszyk KAI / archidiecezja.pl / BP KEP

Fot. B. Kruszyk

BRAK KOMENTARZY