W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca o godz. 11:00 w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się prezentacja najnowszej książki o. prof. Zdzisława Kijasa „Życie jako dojrzewanie świętości”. Bohaterem publikacji jest św. Maksymilian Kolbe, którego 125. rocznicę urodzin obchodziliśmy 8 stycznia.

Przewodnią myślą książki jest dojrzewanie świętości rozumiane jako śledzenie duchowego, emocjonalnego i egzystencjalnego rozwoju ojca Maksymiliana. Ojciec Kijas prezentuje dynamikę wewnętrznego życia, ukazując ziemski czas Kolbego jako harmonijny proces dojrzewania ziarna świętości zasianego w nim – jak w każdym innym człowieku – przez Boga. Dotyka zagadnienia wiary jako początku i istoty drogi Kolbego, posłuszeństwa z niej wynikającego oraz pokory i ufności Bogu umacniających się w kontekście wyzwań. Podkreśla rolę postu, który według ojca Maksymiliana jest, obok modlitwy, drogą do kontemplacji i doskonałości.

„Życie jako dojrzewanie świętości” ukazuje ojca Maksymiliana, który swoim przykładem przypomina i zachęca, żeby najcenniejszym skarbem w życiu każdego był Bóg, że to On jest jedyną autentyczną nadzieją świata.

Ojciec Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, pracownik watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, m.in.: Znalazłem perłę (WAM 2010), Życie zakonne: turystyka czy pielgrzymowanie (WAM 2011), Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka (WAM 2011), Inna strona Kościoła. Świętość (Bernardinum 2011), O życiu szczęśliwym w dobie kryzysu, czyli obrona ubóstwa (WAM 2012), Siła charakteru: o wadach i cnotach (WAM 2015), w tym także dwóch tomów powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku: Tam, gdzie rodzi się życie (Bratni Zew 2016) i Nawet szarość jaśnieje (Bratni Zew 2018).

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa BRATNI ZEW.

PREZENTACJA KSIĄŻKI
o. prof. Zdzisława Kijasa „Życie jako dojrzewanie świętości”

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski
Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa

24 czerwca 2019 r. godz. 11:00 

abp Wiktor Skworc
Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP
Metropolita katowicki

o. Zdzisław Józef Kijas OFMConv
Profesor teologii
Pracownik watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

o. Andrzej Zając OFMConv
Prezes Wydawnictwa Bratni Zew

Dla dziennikarzy przewidziane są egzemplarze recenzenckie książki.

BPKEP/Bratni Zew

 

BRAK KOMENTARZY