25-lecie działalności Federacji Caecilianum

07-11-2019
0
750

W tym roku przypada 25. rocznica działalności Federacji Caecilianum, która zrzesza chóry wykonujące muzykę kościelną z całej Polski. Z tej okazji 17 listopada 2019 roku o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie będzie koncelebrowana dziękczynna Msza św. radiowa. Przewodniczył jej będzie bp Michał Janocha, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. W koncelebrze weźmie udział ks. prof. Andrzej Filaber,  Honorowy Prezes Federacji.

Podczas Mszy Świętej połączone chóry Federacji wykonają następujący program:

W tem świętem miejscu – Jan Maklakiewicz
Kyrie –  Msza Świętokrzyska Jan Maklakiewicz
Chwała – Antoni Chlondowski
Alleluja – Piotr Harasimiuk
Ojcze z niebios – Stanisław Moniuszko
Święty – Piasecki
Baranku Boży – Piasecki
U drzwi Twoich
Ave verum – V.A. Mozart
Pax – Jan Maklakiewicz

Po Mszy przewidziana jest krótka część oficjalna z wystąpieniami Prezesa Zarządu Głównego FC Agaty Kajak i ks. prof. Andrzeja Filabera, zakończona odśpiewaniem przez wszystkie chóry i obecnych w kościele chórzystów pieśni  Laudate Dominum Gounoda.

Dla chórzystów uczestniczących w Mszy przewidziane są drobne pamiątki – z tego powodu prosimy o przesyłanie do dnia 30 października 2019 r. zgłoszeń z podaniem nazwy chóru i nazwiska dyrygenta, liczby uczestniczących w mszy osób oraz nazwiska księdza opiekuna, który chciałby wziąć udział w koncelebrze.

Informacje te prosimy  przesyłać e-mailem afilaber@mkw.pl lub korespondencyjnie na adres: Warszawski Oddział Federacji Caecilianum:  ul. Dewajtis 3;  01-815 Warszawa

W program obchodów 25-lecia Caecilianum wpisuje się również XXXII PRZEGLĄD CHÓRÓW KOŚCIELNYCH, do udziału w którym serdecznie zapraszamy również chóry niezrzeszone w Federacji (informacje)

>>www.caecilianum.eu

BRAK KOMENTARZY