Msza Święta z liturgicznym ingresem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego do płockiej bazyliki katedralnej będzie miała miejsce w sobotę, 26 listopada, o godz. 11.00. 

W sobotnich uroczystościach ingresu nowego biskupa diecezjalnego do płockiej katedry wezmą udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i około 30 biskupów z całej Polski.

Msza Święta będzie transmitowana za pośrednictwem TVP3 Warszawa i Telewizji Trwam oraz w Internecie przez Katolicki Radio Diecezji Płockiej: na kanale YouTube KRDP TV, na Facebook’u KRDP oraz na antenie radiowej.

Dzień przed ingresem, 25 listopada o godz. 20.00, w bazylice katedralnej w Płocku nowy biskup płocki spotkał się na wieczornej modlitwie z kapłanami.

„W sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu, 26 listopada 2022 roku o godz. 11.00, odbędzie się mój ingres do prastarej katedry w Płocku. Serdecznie zapraszam Was, Siostry i Bracia, na tę uroczystość. Bardzo proszę o modlitwę za mnie, bym umiał zrealizować zadanie, jakie Pan Bóg stawia przede mną” – napisał bp Stułkowski w liście pasterskim do diecezjan, zapraszając na uroczystości ingresowe.

Decyzję Papieża Franciszka o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim ogłosiła 22 października br. Nuncjatura Apostolska w Polsce. Kanoniczne objęcie diecezji miało miejsce 31 października.

BP KEP

Zobacz też:

>>Informacja o nominacji

>>Biogram

>>Ks. biskup Szymon Stułkowski do dziennikarzy: potrzebujemy doświadczenia ludzi świeckich

>>Gramy w jednej drużynie o zbawienie – wywiad z ks. biskupem Szymonem Stułkowskim, biskupem płockim

BRAK KOMENTARZY