Pod hasłem „Pokój w sercu i na wszystkich drogach” w ostatnią niedzielę kwietnia w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzona XVII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. To okazja do zwrócenia uwagi na potrzebę szacunku wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz czas szczególnej modlitwy w intencji wszystkich poruszających się po drogach.

„Zwracamy się do kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność, rozsądek i rozwagę oraz szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy” – podkreśla ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i zastępca krajowego duszpasterza kierowców, zapowiadając Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i stowarzyszenie MIVA Polska już po raz 17. zapraszają do wspólnej i indywidualnej modlitwy o bezpieczeństwo na drogach.

 

Niedziela 30 kwietnia 2023 r. Jak podkreśla ks. Kraśnicki, wypada na początku intensywnego sezonu motoryzacyjnego, gdy rozpoczynają się wyjazdy weekendowe i gdy na drogi wyruszają tzw. niechronieni użytkownicy drogi – motocykliści, rowerzyści, czy też użytkownicy hulajnóg. „Niedziela Modlitw za Kierowców jest duszpasterską odpowiedzią na wyzwania i potrzeby obecnego czasu. Sprawa bezpieczeństwa na drogach nie powinna być nikomu obojętna, gdyż chodzi tu o życie i zdrowie ludzi” – wskazuje ks. Kraśnicki.

Główne obchody Niedzieli Modlitw za Kierowców odbędą się 30 kwietnia w podwarszawskim Rembertowie oraz w Gałajnach w archidiecezji warmińskiej. Mszy św. za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz za Darczyńców MIVA Polska w kościele garnizonowym św. Rafała Kalinowskiego w Rembertowie będzie przewodniczył o godz. 8.00 ks. Jerzy Kraśnicki. Natomiast Mszę św. w parafii pw. Męczenników Podlaskich – bł. Wincentego i Towarzyszy w Gałajnach odprawi w samo południe ks. dr Piotr Jan Kaczmarczyk.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz stowarzyszenie MIVA Polska od lat zwracają uwagę na potrzebę zachowania bezpieczeństwa na drogach przez wszystkich jej użytkowników. Wśród materiałów przygotowanych na Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców znajdują się m.in. teksty modlitwy wiernych oraz zawierzenia kierowców Bożej Opatrzności, a także zaproszenie do wspólnej modlitwy podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę. Odbędzie się ona 13 maja pod hasłem „Oddani Maryi Matce Kościoła” i będzie połączona z dziękczynieniem misjonarzy za pomoc kierowców w zakupie środków transportu na misje.

MIVA Polska/ BP KEP

Zobacz też: Krajowe Duszpasterstwo Kierowców

BRAK KOMENTARZY