33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

0
1395

Z 19 na 20 października odbędzie się 33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.  Jubileuszowe pielgrzymowanie  w 100 – lecie odzyskania niepodległości  organizuje Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Tegoroczne Spotkanie Rodaków z kraju i zagranicy, głównie z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Białorusi i Ukrainy odbędzie się w Częstochowie w nocy z 19 na 20 października pod hasłem: „Z dala od kraju pamiętaj o Ojczyźnie – służ jej całą duszą”  (Słowa Czcigodnego Sł. Bożego, Kard. Augusta Hlonda wypowiedziane do Rodaków w 1931 r.).

W pielgrzymce wezmą udział duszpasterze polonijni, siostry Misjonarki, bracia i alumni Seminarium Zagranicznego z Poznania oraz członkowie Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. W duchu wdzięczności za odzyskanie Niepodległości przez Polskę, pragniemy modlić się z Polonią i za Polonię w duchowej stolicy naszego kraju.

O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę koncelebrowana pod przewodnictwem  bp. Stanisława Stefanka TChr transmitowana przez Radio Jasna Góra, TV Trwam i Radio Maryja.

Więcej  informacji:

 Ks. Wiesław Wójcik TChr – dyrektor Instytutu
i moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego
tel. kontaktowy +48 507 135 769
e-mail: czuwanie@chrystusowcy.pl

>>www.czuwanie.chrystusowcy.pl

BRAK KOMENTARZY