5 października, w Arenie Sosnowiec, odbędzie się spotkanie Strefa Młodych Festiwal, które jest przestrzenią dla młodych do tworzenia wspólnoty, rozwoju swoich talentów i pielęgnowania wartości chrześcijańskich wśród rówieśników. Wydarzenie zostało objęte przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdę SAC patronatem honorowym KEP.

Ideą Strefa Młodych Festiwal jest stworzenie przestrzeni i czasu spotkania dla młodych ludzi. Festiwal jest odpowiedzią na ich pragnienia bycia w grupie, rozwoju swoich pasji, pielęgnowania talentów i po prostu – bycia szczęśliwym. Strefa Młodych Festiwal to całodniowe wydarzenie gromadzące młodzież z całej Polski, podczas którego będą się poznawać, integrować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, wysłuchiwać rozmów z inspirującymi i znanymi osobami. Spotkanie będzie nawiązywało do Polskiej Lizbony, która odbyła się podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, gdzie młodzi mieli okazję poznać rówieśników z drugiego krańca kraju oraz nawiązać znajomości i przyjaźnie oraz wspólnie spędzić czas.

Wśród zaproszonych gości będą m.in.: bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski, abp Adrian Galbas SAC, o. Tomasz Maniura, o. Tomasz Nowak, ks. Sebastian Kosecki, Arkadio, Cukier, Luxtorpeda, Edzio Rap, Andrzej Sobczyk.

Strefa Młodych Festiwal ma zainspirować młodych do bycia „tu i teraz” oraz działania w swoich środowiskach. Przez program wypełniony internetowymi challengami, spotkań z gwiazdami Tik-Toka i faktycznemu zaangażowaniu młodych w Festiwal, Strefa Młodych przyczyni się do tego, aby pokazać im, że dobrą zabawę i wartościowe treści mogą znaleźć poza sferą on-line.

Zapisy: https://strefamlodychfestiwal.pl

Program spotkania:

10:00 – 12:00
REJESTRACJA

11:00
EUCHARYSTIA

12:00
START – INTEGRACJA I TAŃCE

12:15
KONCERT – ARKADIO

13:15
PREZENTACJA INICJATYW DLA MŁODYCH

13:20
ROZMOWA „LUDZIE Z PASJĄ”

14:00
CHALLANGE Z UDZIAŁEM KSIĘŻY OPIEKUNÓW

14:10
KONCERT – LUXTORPEDA

15:10
PREZENTACJA FESTIWALU ŻYCIA W KOKOTKU

15:20
Q&A – PYTANIA OD MŁODYCH

15:50
ENERGISER

16:00
KONCERT – EDZIO RAP

17:00
PREZENTACJA FILMÓW Z PRZESŁANIEM

17:10
Q&A – PYTANIA OD MŁODYCH

17:40
ENERGISER

18:00
KONCERT – CUKIER

19:00
WPROWADZENIE DO KONCERTU UWIELBIENIA

19:30
KONCERT UWIELBIENIA

Strefa Młodych Festiwal / BP KEP
fot. materiały prasowe organizatora