6 stycznia: Msza św. ormiańskokatolicka on line

0
79

Po raz pierwszy będzie transmitowana online Ormiańskokatolicka Liturgia Objawienia i Chrztu Pańskiego 6 stycznia o godz. 11.00 z Kaplicy Matki Bożej przy ul. Łazienkowskiej 14.

Link do transmisji:

https://www.youtube.com/channel/UCcmLGjcXGJExY1Dti4_GKjw/featured

Msza św. w Święto Objawienia Bożego (narodzenia i chrztu Jezusa) w obrządku ormiańskokatolickim z poświęceniem wody, sprawowana będzie przez ks. protoarchimandrytę Józefa Naumowicza, duszpasterza Ormiańskokatolickiej Parafii Centralnej i administratora Parafii Południowej.

Z okazji tego święta ks. Józef Naumowicz odprawi też Msze święte w obrządku ormiańskim:

  • 9 stycznia 2021 (sobota), godz. 16.00 – Kraków, kościół św. Mikołaja przed Mszą – o godz. 15.00 chrzest w obrządku ormiańskokatolickim);
  • 10 stycznia 2021 (niedziela), godz. 11.00 – Gliwice, kościół Świętej Trójcy, ul. Mikołowska 8.
  • 10 stycznia 2021 (niedziela), godz. 16.00 – Wrocław, kościół Bożego Ciała.

Jednocześnie ks. Naumowicz zachęca wiernych również do oglądania transmisji online 6 stycznia.

W Kościele Armeńskim święto Narodzenia i chrztu Jezusa to największe święto w ciągu roku. Połączone jest z uroczystym błogosławieństwem wody (myronem, krzyżem i księgą Ewangelii). Zazwyczaj święto gromadzi wielu wiernych, którzy po liturgii biorą poświęconą wodę do domów. Liturgia odbywa się w języku staroormiańskim, w rycie ormiańskim ze śpiewami ormiańskimi.

Od 2009 istnieją w Polsce trzy ormiańskokatolickie parafie terytorialne: Centralna z siedzibą w Warszawie, południowa z siedzibą w Gliwicach, i północna z siedzibą w Gdańsku (na mocy dekretu kard. Kazimierza Nycza, ordynariusza Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Polsce). Ormianie rozproszeni są w różnych miejscach zamieszkania.

archwwa.pl / BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY