Abp Gądecki do maturzystów: Prośmy o wzrost naszej dojrzałości osobistej, społecznej i chrześcijańskiej

09-03-2015

Stojąc w obliczu Jasnogórskiego Obrazu prośmy Matkę naszego Pana o wzrost naszej dojrzałości osobistej, społecznej i chrześcijańskiej - mówił abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej podczas pielgrzymki maturzystów archidiecezji poznańskiej na Jasną Górę.

0
1520
Fot. BP Jasnej Góry
Fot. BP Jasnej Góry

W poniedziałek, 9 marca do sanktuarium przybyła pierwsza grupa młodych ludzi, którzy modlą się o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i rozeznanie swojej drogi życiowej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

posłuchaj homilii (BP Jasnej Góry)

 

– Tobie Pani Jasnogórska pragniemy wypowiedzieć nasze świadome i nieświadome intencje, przez Twoje wstawiennictwo chcemy prosić Pana Jezusa o konieczne łaski dla naszych bliskich, dla nas samych, na czas maturalny. Pragniemy podziękować Tobie za wszelkie dary otrzymane nie tylko w minionym roku, ale w czasie całej naszej szkoły, i u Twoich stóp pragniemy nabrać sił do egzaminu maturalnego, ale jeszcze bardziej pragniemy prosić Twego Syna o potrzebne łaski do wzrostu naszej dojrzałości indywidualnej, społecznej i chrześcijańskiej – mówił w homilii abp Stanisław Gądecki. – Dzisiaj zwracamy się do Ciebie Matko Kościoła, zwracają się do Ciebie maturzyści najstarszej polskiej diecezji, prowadź nas, doradzaj i ochraniaj przez łaskę Twojego Syna, daj nam odwagę życia zgodnego z Bogiem i pozwól prowadzić życie promienne i wolne – modlił się Przewodniczący Episkopatu.

Abp Gądecki wygłosił też słowo na zakończenie Eucharystii. – Do dzisiaj śni mi się egzamin maturalny – mówił, podkreślając wagę tego wydarzenia w życiu młodego człowieka. Wskazywał też na różnicę między religijnością a wiarą. – Do Częstochowy przychodzimy po to, by uczyć się wiary – mówił. Podkreślał, że ważne jest, by nie traktować Boga jako tego, który ma nam służyć, ale patrzeć na Maryję i uczyć się od niej służby Bogu. – Mamy nauczyć się służyć – to jest to, co można wynieść z tego sanktuarium, wpatrując się w obraz Matki Bożej – mówił abp Gądecki.

posłuchaj słowa na zakończenie Mszy św. (BP Jasnej Góry)

Zobacz też:

Relacja na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry

 

Maturzyści z Przewodniczącym KEP na Jasnej Górze

BRAK KOMENTARZY