Abp Gądecki: Ojcowie i matki! Św. Józef liczy na was!

19-03-2015

- Jeżeli obezwładnia was zniechęcenie, pomyślcie o wierze św. Józefa. Jeśli opanuje was trwoga, pomyślcie o nadziei Józefa, który wbrew nadziei uwierzył nadziei. Jeśli zawładnie wami rozdrażnienie czy złość, pomyślcie o miłości Józefa, który był pierwszym człowiekiem kierującym swój wzrok na ludzkie oblicze Boga w osobie Jezusa - mówił abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej 19 marca w kościele karmelitów w Poznaniu, z okazji rozpoczęcia peregrynacji kopii obrazu św. Józefa po archidiecezji poznańskiej.

0
766

Św. Józef

– Jeżeli obezwładnia was zniechęcenie, pomyślcie o wierze św. Józefa. Jeśli opanuje was trwoga, pomyślcie o nadziei Józefa, który wbrew nadziei uwierzył nadziei. Jeśli zawładnie wami rozdrażnienie czy złość, pomyślcie o miłości Józefa, który był pierwszym człowiekiem kierującym swój wzrok na ludzkie oblicze Boga w osobie Jezusa – mówił abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej 19 marca w kościele karmelitów w Poznaniu, z okazji rozpoczęcia peregrynacji kopii obrazu św. Józefa po archidiecezji poznańskiej.

– Nie lękajcie się wziąć Maryi „do siebie”, to znaczy nie lękajcie się kochać Kościoła. Maryja, Matka Kościoła, nauczy was, jak iść za jego pasterzami, jak szanować waszych biskupów, kapłanów, diakonów, katechetów i katechistów. Jak czynić to, czego was nauczają. Jak modlić się w ich intencjach – zachęcał Przewodniczący Episkopatu.

– Ojcowie i matki! Św. Józef liczy na was – wzywał abp Gądecki. – Liczy na to, abyście przekazali waszym dzieciom wartości humanistyczne i duchowe, jakie sami otrzymaliście, które przygotują ich do życia w miłości i poszanowaniu Boga – dodawał. Podkreślał, że tylko Bóg prawdziwie miłuje. – Jedynie Bóg da wam dostateczne siły, aby wychowywać waszą rodzinę, tak jak tego sami pragniecie. Proście Go o łaskę prawdziwej i coraz bardziej wiernej miłości, na wzór Jego miłości. Przyjmujcie rodzące się życie jako dar Boży. Narodziny każdego dziecka są zawsze darem oraz Bożym błogosławieństwem – mówił.

>>Tekst homilii

BRAK KOMENTARZY