Abp Gądecki w Radiu Watykańskim: Franciszek, Papież migrantów i ubogich

0
194

„Słowa klucze do zrozumienia 10 lat pontyfikatu Papieża Franciszka to: przyjmować, chronić, promować oraz integrować. Ojciec Święty odnosi to zarówno do migrantów i uchodźców, jak również do ludzi na peryferiach” – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Radiem Watykańskim z okazji 10. rocznicy wyboru obecnego Biskupa Rzymu. Jak dodaje, w ten sposób „Franciszek dał się poznać jako Papież migrantów i ubogich”.

Przewodniczący Episkopatu Polski wyznał, że jest bardzo wdzięczny Ojcu Świętemu, „który na początku swojego pontyfikatu mówił jasno i zdecydowanie, iż «migranci i uchodźcy nie są pionkami na szachownicy ludzkości. Są to dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy opuszczają bądź są zmuszeni do opuszczenia swoich domów z różnych powodów, którzy mają takie samo słuszne pragnienie, by umieć więcej, by mieć więcej, ale przede wszystkim, by więcej być» (Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, 2014). Te słowa ukazują jego postawę podczas 10 lat pontyfikatu” – zaznaczył hierarcha w rozmowie z Radiem Watykańskim.

>>Więcej

Za: Radio Watykańskie

Fot. Papież Franciszek podczas spotkania z migrantami i uchodźcami na wyspie Lesbos, 5 grudnia 2021 (ANSA)/ za: www.vaticannews.va

BRAK KOMENTARZY