Abp Gądecki wmuruje kamień węgielny kościoła pw. „Błogosławionej Piątki”

0
1235

W środę 24 sierpnia o godz. 18 abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wmuruje kamień węgielny kościoła pw. „Błogosławionej Piątki” w Poznaniu na os. Dębina. Kamień pochodzi z Drzwi Świętych watykańskiej Bazyliki św. Piotra.

Parafia pw. Błogosławionej „Poznańskiej Piątki”, czyli bł. Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego, powstała w październiku 2013 r. na os. Dębina w Poznaniu. Patronami parafii są młodzi świeccy wychowankowie Oratorium Księży Salezjanów przy ul. Wronieckiej w Poznaniu, osądzeni i skazani na śmierć przez niemieckiego okupanta w 1942 r. Zostali oni beatyfikowani przez św. Jana Pawła II w 1999 r.

W parafii powstała już kaplica i dom parafialny, trwa budowa kościoła. 28 stycznia 2016 r. abp Konrad Krajewski, Jałmużnik Papieski, przekazał metropolicie poznańskiemu cegłę z watykańskich drzwi jubileuszowych (na zdjęciu), otwartych ze względu na przeżywany właśnie Jubileusz Miłosierdzia, jako kamień węgielny kościoła.

Więcej o parafii: http://poznanskapiatka.archpoznan.pl/powitanie.html

www.archpoznan.pl

BRAK KOMENTARZY