Abp Jędraszewski: Krzyż to znak zwycięstwa!

Krzyż zwyciężył wszystko. Chrystusowy krzyż to zwycięski krzyż. Zwycięski przez nieskończoną miłość Chrystusa - o potędze krzyża mówił podczas sprawowanej w łódzkiej katedrze Liturgii Męki Pańskiej abp Marek Jędraszewski.

0
1499

W homilii metropolita łódzki wskazywał, że to właśnie z krzyża płynęła i płynie miłość Chrystusa. Mimo, iż Jego ręce i nogi były przybite do krzyża, to jego serce biło miłością do tego świata – mówił hierarcha

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że krzyż na trwale zapisał się również w historię naszej Ojczyzny. Często przedstawiany jest w dziełach opisujących bitwy militarne jako znak zwycięstwa, ale jest on również przedstawiany jako znak zwycięstwa duchowego, nie tylko militarnego.

„Tak niewątpliwie w historię naszego Narodu wpisał się krucyfiks wawelski, rzeczywisty a nie symboliczny krzyż. Jego obecność w sposób niezwykły wpłynęła na dzieje Polski i Litwy” – zaznaczył metropolita łódzki.

„My dzisiaj prosimy, abyśmy umieli teraz, w naszych czasach odpowiedzieć Chrystusowi na Jego miłość płynącą z krzyża i tą miłością i tym świadectwem naszej miłości abyśmy przyczynili się do tego, aby miłość Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego ogarnęła cały świat” – mówił hierarcha.

az / Łódź

BRAK KOMENTARZY