Chciałbym podziękować wszystkim polskim braciom i siostrom za różne formy pomocy i wsparcia: modlitwę i wsparcie materialne – powiedział abp Sebastian Franciszek Shaw, arcybiskup Lahore w Pakistanie, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która odbyła się 21 listopada w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

„Jestem bardzo wdzięczny również Konferencji Episkopatu, wszystkim zakonnicom i zakonnikom, katechetom. Dziękuję również za modlitwę w intencji Asii Bibi. Wielu ludzi modlilo się za nią i została uwolniona. To wielkie świadectwo, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw”, stwierdził abp Shaw.

„Pomimo, że w Pakistanie jesteśmy małą współnotą, to jesteśmy złączeni ze wspólnotą Kościoła powszechnego”, dodał abp Shaw. I poprosił o dalszą pomoc dla katolików w Pakistanie, zwłaszcza w kwestii budowy szkół i kościołów. Arcybiskup podkreślił, że tylko wykształcenie elity katolików gwarantuje przetrwanie katolicyzmu na Bliskim Wschodzie.

BP KEP

Konferencja Prasowa - Podziękowanie PKWP za pomoc dla Pakistanu