Błogosławieni Misjonarze-Męczennicy z Peru przy Ojcu Świętym

0
90

Dziś, 20 stycznia, franciszkańscy misjonarze z Chimbote i Pariacoto udadzą się z relikwiami błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego, Michała Tomaszka i Alessandra Dordiego na Mszę św. do Trujillo w Peru, której przewodniczyć będzie Ojciec Święty. Dzięki decyzji papieża Franciszka w 2015 r. ci męczennicy zostali wyniesieni na ołtarze.

Pobyt Franciszka w Trujillo transmitować będzie Telewizja Trwam o godz. 15.30, 21.00, 21.30 i 22.45.

W ostatnich dniach, figury Chrystusa, Matki Bożej i innych świętych cieszących się największą czcią w północnej części Peru, zostały uroczyście przewiezione do Trujillo, aby stać się częścią spotkania z Wikariuszem Chrystusa. Z odległego o ponad 100 km Chimbote przywieziono relikwie trzech męczenników z tej diecezji ogłoszonych błogosławionymi w grudniu 2015 roku. Relikwie w trzech drewnianych relikwiarzach zostaną umieszczone na ołtarzu, na którym Ojciec Święty odprawi mszę św.

Dzisiaj, Ojciec Rafał, proboszcz z Pariacoto, razem z kilkoma parafiankami przewieźli relikwie pierwszego stopnia (cząstki kości) Franciszkanów Konwentualnych: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz relikwię drugiego stopnia (skrawek stuły) kapłana diecezjalnego ks. Sandra Dordiego.

Misjonarze męczennicy złożyli świadectwo wiary nie uginając się pod naciskiem terrorystycznego ruchu Świetlisty Szlak, aż do poniesienia śmierci w 1991 roku. Przewiezione z katedry z Chimbote relikwiarze są tymi, które były uczczone w czasie mszy beatyfikacyjnej.

z.p.ś., c.a.p., jms

http://beatificacionchimbote.org/index.php/noticias/223-los-beatos-martires-de-peru-con-el-santo-padre

BRAK KOMENTARZY