Bożonarodzeniowe życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla grekokatolików

07-01-2017
1267

– Życzę Waszej Ekscelencji, aby celebrując tajemnicę narodzin Boga, cała wspólnota wiernych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce, odkrywała piękno Boga bliskiego, małego i konkretnego – życzy grekokatolikom w Polsce w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał życzenia bożonarodzeniowe na ręce abp. Eugeniusza Popowicza, Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

Publikujemy treść życzeń:

Warszawa, 7 stycznia 2017 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego obchodzi dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce – na ręce Waszej Ekscelencji, jako Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego – chciałbym złożyć serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

Jak mówił Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy Świętej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, odprawianej w lipcu w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w Jezusie Chrystusie Trójjedyny Bóg objawia się nam jako „bliski, mały i konkretny”.

Życzę zatem Waszej Ekscelencji, aby celebrując tajemnicę narodzin Boga, cała wspólnota wiernych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce, odkrywała piękno Boga bliskiego, małego i konkretnego, prosząc o łaskę nieustannej przemiany własnych serc, aby codziennie stawały się coraz bardziej podobne do serca Nowonarodzonego.

Niech orędzie betlejemskiej nocy zagości we wszystkich domach i parafiach wnosząc pokój, radość i pewność, że Bóg chce być zawsze blisko każdego z nas.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

xpr-a/BP KEP