Jestem wdzięczny za Wasze zaangażowanie w parafiach i w polonijnych misjach duszpasterskich w ośrodkach dla dzieci i starszych, w szkołach i szpitalach. Bądźcie wytrwali w Waszym powołaniu i w duszpasterskiej trosce o polskich emigrantów! – napisał w życzeniach do osób konsekrowanych bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który jest obchodzony 2 lutego.

Bp Lechowicz w swoim liście podziękował osobom życia konsekrowanego za oddaną duszpasterską posługę Polonii na całym świecie. „Dzień Życia Konsekrowanego skłania mnie do złożenia Wam wyrazów serdecznego podziękowania za oddaną duszpasterską posługę dla naszych rodaków w różnych zakątkach świata” – napisał.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapewnił o swojej modlitwie w intencji osób konsekrowanych i udzielił Bożego błogosławieństwa. „Niech Maryja i św. Józef przedstawią Was i Wasze intencje dobremu Bogu, podobnie jak niegdyś ofiarowali Jezusa w świątyni jerozolimskiej” – podkreślił bp Lechowicz.

Księża, ojcowie i siostry zakonne pracują w prawie 2000 parafiach i misjach polonijnych, w których prowadzone jest duszpasterstwo w języku polskim.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

„Dajecie światu to, co jest mu najbardziej dzisiaj potrzebne”. (kard. Stefan Wyszyński)

Drogie Osoby życia konsekrowanego,
Siostry i Bracia pracujący wśród Polonii i dla Polaków za granicą

Dzień Życia Konsekrowanego skłania mnie do złożenia Wam wyrazów serdecznego podziękowania za oddaną duszpasterską posługę dla naszych rodaków w różnych zakątkach świata. Jestem wdzięczny za Wasze zaangażowanie w parafiach, w polonijnych misjach duszpasterskich, w ośrodkach dla dzieci i starszych, w szkołach i szpitalach.  Bądźcie wytrwali w Waszym powołaniu i w duszpasterskiej trosce o polskich emigrantów! Nie dajcie się zwieść pozorom, lecz wierzcie w prawdę słów skierowanych przez Sługę Bożego kard. Wyszyńskiego do osób życia konsekrowanego!

Niech Maryja i św. Józef przedstawią Was i Wasze intencje dobremu Bogu, podobnie jak niegdyś ofiarowali Jezusa w świątyni jerozolimskiej.

Zapewniam Was o wdzięcznej pamięci i modlitwie oraz udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

Bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Warszawa, 31 stycznia 2020 r.