„Św. Ojciec Pio kieruje naszą uwagę na trwanie w jedności z Bogiem, poprzez sakrament pokuty. Pielgrzymowanie do miejsc św. Ojca Pio pomaga nam w odnowieniu więzi z Chrystusem. To wzór do naśladowania dla wszystkich, nie tylko dla kapucynów” – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej na zakończenie Roku Jubileuszowego Ojca Pio, zorganizowanej przez Prowincję Krakowską Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i Biuro Prasowe Episkopatu.

 „Św. Ojciec Pio jest świętym bardzo aktualnym. Ten Rok Jubileuszowy był wyjątkowy. Jako sekretariat KEP mieliśmy okazję pielgrzymować do San Giovanni Rotondo i do Pietrelciny, do miejsc gdzie posługiwał św. Ojciec Pio. Byliśmy również w miejscu urodzin Świętego, gdzie celebrowaliśmy Eucharystię. Także był to Rok wyjątkowy również dla nas. Ten Święty kieruje naszą uwagę na trwanie w jedności z Bogiem, poprzez sakrament pokuty, przez dar miłosierdzia Bożego, który pozostawił nam Chrystus. Pielgrzymowanie do miejsc św. Ojca Pio pomaga nam w odnowieniu więzi z Chrystusem. To wzór do naśladowania dla wszystkich, nie tylko dla kapucynów” – powiedział bp Miziński.

Ks. prał. Andrzej Kuflikowski, proboszcz Parafii św. Ojca Pio w Warszawie, zaprosił wszystkich na uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego do swojej parafii na Gocławiu. „Zapraszam wszystkich na uroczystości 7 grudnia o godz. 15 w obecności bp. Marka Solarczyka do naszej parafii na Gocławiu gdzie przywitamy relikwie św. Ojca Pio: rękawiczkę, chustę i habit. Po Mszy św. odmówimy Różaniec, a o godz. 18 nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio odprawi Mszę św. w intencji Grup Św. Ojca Pio w Polsce. Rok się kończy, ale Ojciec Pio jest i nam o sobie przypomina” – powiedział ks. prał. Kuflikowski.

8 grudnia o godz. 12, w Godzinie Łaski, bp Romuald Kamiński odprawi uroczystą Mszę św. kończącą obchody Roku Jubileuszowego Św. Ojca Pio. „Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom. Bardzo dziękuję wszystkim Braciom Kapucynom za wielkie serce i pomoc, oraz za to, że nasze sanktuarium ma wielki zaszczyt przeżywać zakończenie Roku Jubileuszowego” – dodał ks. prał. Kuflikowski.

„W październiku odbyła się narodowa pielgrzymka czcicieli Ojca Pio do San Giovanni Rotondo, a także czuwanie na Jasnej Górze pod hasłem +Z Ojcem Pio czyścimy czyściec+. To tylko niektóre z wielu wydarzeń Roku Jubileuszowego” – przypomniał brat Roman Rusek OFMCap, krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio.

BP KEP