Wielki Post jest czasem, w którym jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i bezwarunkową miłością Boga do człowieka – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński, zachęcając do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

Sekretarz generalny Episkopatu zauważył, że w tym roku będziemy przeżywać Wielki Post ponownie w atmosferze ograniczeń związanych z pandemią. „Mimo tej trudnej sytuacji zachęcam wszystkich do owocnego wykorzystania tego czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział.

Bp Miziński przypomniał, że w Wielkim Poście jesteśmy szczególnie zaproszeni „do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i bezwarunkową miłością Boga do człowieka” oraz do „wyciszenia się i częstszej, głębszej modlitwy, do udziału w nabożeństwach charakterystycznych dla tego okresu”.

„W Wielkim Poście spróbujmy odsunąć się od zgiełku i znaleźć więcej czasu na modlitwę, rozważania, ćwiczenia duchowe. Modlitwa otwiera nasze serce na głos Boga, na Prawdę, jaką objawia nam Bóg o Sobie, o człowieku w Piśmie Świętym” – zauważył bp Miziński. Zachęcił również wiernych do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w rekolekcjach wielkopostnych, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i ograniczeń w czasie pandemii.

„W Wielkim Poście nie zapominajmy o konkretnych czynach miłości, miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, wobec potrzebujących, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, kiedy wielu ludzi doświadcza cierpienia, opuszczenia, lęku, samotności” – powiedział bp Miziński.

„Zapraszam serdecznie wszystkich do skorzystania ze zbliżającego się czasu i owocnego przeżywania Wielkiego Postu, abyśmy z wiarą i prawdziwą nadzieją weszli w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział sekretarz generalny Episkopatu.

BP KEP