Bp Miziński zainaugurował międzynarodową akcję „Pola Nadziei” w Puławach

06-03-2017
1512

– „Darem dla człowieka jest druga osoba” – te słowa orędzia papieża Franciszka na Wielki Post  przywołał bp Artur Miziński podczas Mszy św. z okazji inauguracji akcji „Pola Nadziei”, w którą włącza się Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach. Akcja ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium życia oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej.

Puławskie Hospicjum im. św. Matki Teresy po raz jedenasty uczestniczyło w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”, która ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia. Ideą akcji jest również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej i edukowanie dzieci i młodzieży w tym zakresie.

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, którą zainaugurowano akcję „Pola Nadziei”.

Inauguracja akcji "Pole Nadziei", Puławy, 5 III 2017

Podczas homilii bp Miziński w nawiązaniu do perykopy o kuszeniu Jezusa na pustyni mówił o trzech pokusach, jakie grożą człowiekowi w dzisiejszym świecie. Rozwijając myśl o miłosierdziu, podkreślił wartość posługi dla drugiego człowieka, szczególnie chorego i cierpiącego. Sekretarz Generalny Episkopatu mówił o ważnej roli i o pięknie posługi pracowników hospicjum i o wrażliwych sercach otwartych na człowieka potrzebującego.

Po Mszy św. bp Artur Miziński odwiedził chorych. Spotkał się również z zarządem organizacji i wolontariuszami.

www.lublin.gosc.pl/bpkep