Bp Stepnowski: Niech Bóg przyjmie zmarłego bp. Stanisława do grona świętych pasterzy

23-01-2020
1192

Biskup Stanisław kochał XVI – wieczną łomżyńską katedrę i właśnie w niej spocznie Jego ciało. Żegnamy dziś umiłowanego przez kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wiernych nie tylko naszej diecezji, biskupa Stanisława – powiedział w czasie pożegnania zmarłego biskupa Stefanka, bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej.

„Dziękując Bogu za gorliwą, ofiarną i pełną oddania posługę pasterską oraz za świadectwo kapłańskiego życia biskupa Stanisława, polecam zmarłego szóstego pasterza diecezji łomżyńskiej Bożemu Miłosierdziu i proszę księży, siostry i braci zakonnych, alumnów i wszystkich wiernych diecezji o modlitwę, aby Bóg przyjął go do grona świętych pasterzy” – mówił w swoim pożegnaniu bp Stepnowski.

Tuż po śmierci bp. Stanisława Stefanka bp Janusz Stepnowski wspominał: „Biskup Stanisław zachwycał oczytaniem, wiedzą historyczną, optymistycznym podejściem do życia, pokorą, trzeźwym spojrzeniem na ojczyźnianą rzeczywistość. Ten optymizm nie opuścił Księdza Biskupa w czasie zmagania się w ostatnim okresie życia z doświadczeniem choroby i cierpienia. Nasze wdzięczne serca zachowają pamięć o Jego pięknej pasterskiej posłudze pośród nas”.

BP KEP