Bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, uczestniczy w VI wyjeździe misyjnym Dzieła Misyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do Kenii.

Jest to czas pełnienia posługi sakramentalnej, ale także nawiązywania i umacniania współpracy z Kościołem w Afryce. Bp Osial sprawował Msze Święte w kościele parafialnym św. Franciszka Aldina-Jomvu, St Mary’s Changamwe, Seminarium Duchownym w Kwale, w misji Isiolo oraz Kipsing, gdzie ochrzcił 35 osób. Ponadto spotykał się i rozmawiał z nauczycielami oraz dziećmi i młodzieżą w katolickiej szkole. Odbył rozmowę z abp.  Martinem Kivuva, przewodniczącym Kenijskiego Episkopatu oraz bp. Anthony Mukobo z Isiolo.

Wraz z całą delegacją bp Osial odwiedził również budowę Polskiego Domu Katolickiego w Isiolo, który jest darem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej dla misji.

Jak podkreśla Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego, całej wyprawie towarzyszą ogromne emocje i wzruszenie. Uroczyste celebry, piękne śpiewy, radość wyrażona w gościnności, szczere świadectwa, wzruszające podziękowania. Jednocześnie widać tak wiele potrzeb.

ks. Tomasz Kopiczko / BP KEP

Fot. ks. Tomasz Kopiczko