19 sierpnia br. w Rostkowie koło Przasnysza w diecezji płockiej odbędzie się główna, diecezjalna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki (1550-1568), z okazji 450. rocznicy śmierci patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona diecezji płockiej. Okolicznościowej Eucharystii przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz z Krakowa.

Główny wydarzeniem Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej będzie Eucharystia sprawowana w Rostkowie koło Przasnysza (miejscu urodzin Świętego) w niedzielę 19 sierpnia o godz. 15.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi  kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski i wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Ponadto będą ją koncelebrować: biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski i emerytowany biskup pomocniczy diecezji płockiej Roman Marcinkowski.

W programie uroczystości znajdzie również program ewangelizacyjny pt. „Powołani do świętości”, który poprowadzi zespół Moja Rodzina (godz. 14.00) oraz prezentacja znaczka ze św. Stanisławem Kostką z cyklu „Patroni Polski”, wydanego przez Pocztę Polską S.A. (godz. 13.50).

„Pragnę w tym dniu wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa” – napisał w zaproszeniu na uroczystość biskup płocki Piotr Libera.

W uroczystości w Rostkowie mogą uczestniczyć wszyscy wierni, którzy zechcą uczcić w ten sposób 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, który narodził się dla nieba 15 sierpnia 1568 r.

eg/ diecezja płocka

BRAK KOMENTARZY