W piątek 12 kwietnia, o godzinie 17:00 już po raz dwudziesty, od grobu księdza Jerzego Popiełuszki wyruszy Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Ksiądz Popiełuszko, legendarny duszpasterz Solidarności, podjął w czasie komunizmu niezłomną walkę o godność ludzi pracy, którą przypłacił życiem, zamordowany przez agentów Służby Bezpieczeństwa. Przedstawiciele świata pracy co roku sprzed jego grobu wyruszają na Drogę Krzyżową.

Reprezentanci poszczególnych grup zawodowych wraz z pocztami sztandarowymi przyjeżdżająz całej Polski. W tym roku swój udział zapowiedzieli między innymi: hutnicy, górnicy, kolejarze, stoczniowcy, przedstawiciele służby zdrowia, nauczyciele, energetycy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze czy energetycy.

Hasłem tegorocznej drogi krzyżowej są słowa „Współczesne wyzwania świata pracy”. „Różne są problemy związane z pracą– komentuje hasło ksiądz Michał Kotowski, duszpasterz ludzi pracy Archidiecezji Warszawskiej – chociażby lęk przed utratą pracy, praca, która odbiera człowiekowi radość, czy też zła atmosfera w miejscu pracy, wykorzystywanie pracowników w korporacjach, czy pracoholizm. Zapraszam wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami w pracy byśmy razem połączyli się w modlitwie za wstawiennictwem księdza Jerzego Popiełuszki.

Rozważania do tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ksiądz infułat Jan Sikorski, który znał księdza Jerzego Popiełuszkę w czasach jego posługi na rzecz robotników.

Drogę Krzyżową Ludzi Pracy organizuje Komisja Krajowa i Region Mazowsze NSZZ Solidarność, Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej oraz żoliborska Parafia Świętego Stanisława Kostki, w której przez ostatnie lata posługiwał błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko a gdzie dziś znajduje się jego grób oraz muzeum.

pk/ Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki

BRAK KOMENTARZY