„Drogowskazy Jana Pawła II” to inicjatywa podjęta przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła z okazji przypadającej w 2020 r. setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, który przez 24 lata był wykładowcą etyki na KUL. W ramach projektu wydane zostały kalendarze biurkowe w postaci tygodniowego terminarza na rok 2020. Zostały w nich zamieszczone 53 sentencje wybrane z papieskiego nauczania, jako myśli przewodnie na każdy tydzień. Dodatkowo przygotowane zostały plakaty na każdy miesiąc roku 2020, na których również znalazły się wybrane cytaty. Plakaty i kalendarze zostały rozesłane do wszystkich parafii w Polsce wraz z prośbą o umieszczenie plakatów w gablotkach przykościelnych lub innych widocznych miejscach.

Myślą przewodnią projektu jest propagowanie idei św. Jana Pawła II. Cykl plakatów przypomni i utrwali przesłanie papieża, a wśród 12 propozycji każdy odbiorca będzie mógł znaleźć myśl przewodnią idealnie do niego pasującą.

Inicjatywa spotkała się z ogromną życzliwością biskupów w Polsce, a projekt został objęty patronatem honorowym Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

BRAK KOMENTARZY