Wystąpienie abp. Giovanni Dal Toso, sekretarza pomocniczego Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych oraz sprawy liturgiczne to tematy, którymi zajmą się biskupi w drugim dniu trwających w Warszawie obrad 384. zebrania plenarnego.

Wczoraj biskupi rozmawiali m.in. o formacji kapłańskiej. Dokonali też wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych. Wieczorem wzięli udział w obchodach 100-lecia ustanowienia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Gościem obrad biskupów jest abp Giovanni Pietro Dal Toso, którego wystąpienia wysłuchają dziś biskupi. Jego wizyta w Polsce jest związana z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, jakim jest październik 2019 roku. Również dzisiaj obradujący wysłuchają bp. Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który powie m.in. o pracach związanych z tłumaczeniem kolejnych tekstów Mszału rzymskiego oraz z odnowioną księgą obrzędów bierzmowania.

Zebranie Plenarne KEP zakończy się w środę, 9 października, po południu. Po obradach zostanie wydany komunikat.

Podsumowanie pierwszego dnia obrad:

>>Biskupi przyjęli nowelizację zasad formacji kapłańskiej

>>Biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych

>>Obchody 100-lecia ustanowienia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego

>>Galeria zdjęć z obrad:
384. Zebranie Plenarne KEP, Warszawa, 8 IX 2019r r.

>>Galeria zdjęć z uroczystości 100-lecia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
384. Zebranie Plenarne KEP - 100-lecie Ordynariatu Polowego - 8 X 2019 r.
>>Nagrania audio:

 

BRAK KOMENTARZY