Uroczystość wręczenia Nagrody „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka będzie miała miejsce 2 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Kapituła obradująca 25 maja pod przewodnictwem Ewy K. Czaczkowskiej w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie nominowała do Nagrody następujące osoby:

  • Brygida Grysiak – za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski trudny do zachowania w mediach komercyjnych i za odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach, w twórczości pisarskiej i w przestrzeni społecznej
  • Milena Kindziuk – za bogaty dorobek publicystyczny, popularyzowanie wielkich postaci Kościoła katolickiego w Polsce i znakomitą intuicję dziennikarską, pozwalająca reagować na istotne wydarzenia i zjawiska  religijne i społeczne
  • Anna Sosnowska – za stworzenie w krótkim czasie „Aletei”, jednego z najlepszych i najpopularniejszych portali katolickich i za udaną próbę znalezienia w publicystyce religijnej języka, który o sprawach wiary mówi mądrze i treściwie, a jednocześnie atrakcyjnie

Laureatka, której nazwisko zostanie ogłoszone podczas uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich, otrzyma statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły oraz 10 tys. zł.

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy oraz innych ludzi mediów. Ma upamiętniać postawę zmarłego przedwcześnie Biskupa Jana Chrapka, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”

Laureatami dotychczasowych piętnastu edycji Nagrody „Ślad” byli kolejno: Ewa K. Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak, Jacek Moskwa, Krzysztof Ziemiec, ks. Jan Kaczkowski i Piotr Żyłka, Tomasz Rożek, Alina Petrowa-Wasilewicz.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

www.archwawa.pl/BP KEP