Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski
oraz

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

zapraszają na
 konferencję prasową nt.
“Duchowa adopcja – ratunek dla dzieci, matek i ojców”

Spotkanie odbędzie się

11 czerwca (wtorek) o godz. 11.00
w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie
(skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, sala 16)
W konferencji wezmą udział:
ks. Przemysław Drąg
Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin
Małgorzata Bartas-Witan
Redaktor Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia
Katarzyna Pazdan
Koordynator strony internetowej ww.duchowaadopcja.pl
ks. Tomasz Kancelarczyk
Fundacja Małych Stópek

***
Na konferencję prasową zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem ochrony życia i formowania solidarności międzyludzkiej!


„Wiele osób zwraca się do duszpasterzy i wiernych z prośbą o modlitwę w intencji dzieci, które znajdują się jeszcze pod sercem mamy. Dzieje się tak, ponieważ wiele matek i ojców doświadcza poczucia lęku w relacji do mającego się narodzić dziecka. Lęk ten dotyczy stanu zdrowia dziecka, warunków materialnych rodziny, a także reakcji najbliższego środowiska. W odpowiedzi na te prośby o modlitwę i niepokoje małżonków pragniemy podjąć znaną już od dawna w Polsce modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych oraz dzieci, których życie z różnych powodów może być zagrożone” – podkreśla ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. „Poprzez spot, stronę internetową, zachęty skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli pragniemy podjąć wielką modlitwę w intencji życia dzieci, zwłaszcza tych, które są pod sercem matki i ich istnienie jest zagrożone” – dodaje.

NO COMMENTS