12-13 września: Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

0
259

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W tym roku obchodzimy 143. rocznicę objawień NMP w Gietrzwałdzie i 54. archidiecezjalne dożynki. Uroczystości rozpoczną się w sobotę 12 września o godz. 18.00 Mszą św. połączoną z Nieszporami ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Główna Eucharystia – pod przewodnictwem bp. seniora Tadeusza Pikusa – na gietrzwałdzkich błoniach odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 11.00.

– Maryja podczas objawień wzywała do nawrócenia, pokuty i do modlitwy różańcowej. To orędzie jest nieustannie aktualne w każdym wymiarze. Celem naszych działań duszpasterskich jest nie tylko przywoływanie orędzia Matki Bożej, ale przede wszystkim ukazywanie jego aktualności. Ówczesne problemy człowieka i dzisiejsze są bardzo do siebie podobne. Nadal potrzebujemy nawrócenia, modlitwy i nawrócenia. Dobrze, że mamy takie uroczystości, jak odpust w Gietrzwałdzie – mówił ks. Michał Tunkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego warmińskiej kurii.

– Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą maseczek i płynów dezynfekcji rąk oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. W tym roku przeorganizowaliśmy błonia gietrzwałdzkie. Sektory dla pielgrzymów zostały dodatkowo podzielone na mniejsze podsektory, by graniczne linie były widoczne dla uczestników, by każdy w gronie rodzinnym czy pielgrzymkowym mógł czuć się bezpiecznie – informowała Sylwia Powierża, dyrektor biura rektora gietrzwałdzkiego sanktuarium.

Uroczystości niedzielne będą transmitowane przez TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz na stronie internetowej archidiecezji warmińskiej.

sanktuariummaryjne.pl

NO COMMENTS